Mail ons | Contact | Routebeschrijving | Disclaimer | Zoeken

Bea


Tijdens haar opname is Bea helaas veel strijd, afwijzingen, verbod-contracten en onbegrip over zelfbeschadiging tegengekomen.  Ze wil nu haar eigen ervaringen gebruiken om het taboe op het gebied van zelfbeschadiging te doorbreken.

"Tijdens mijn opname wist ik al dat ik aan het werk wilde als ervaringsdeskundige binnen de psychiatrie. In de laatste maanden van mijn opname raadde mijn toenmalige behandelaar me aan om eens contact op te nemen met de LSZ. Om te zien of zij nog op zoek waren naar vrijwilligers."

Wat doe je bij de LSZ?

Bij de LSZ ben ik nu op het forum actief als moderator. Wat ik mooi vind om te zien is dat lotgenoten elkaar onderling heel veel steun kunnen bieden. Daarnaast zijn er op het forum veel constructieve discussies gaande over hoe om te gaan met littekens, de actualiteit, familie of welke hulp wel of niet werkt.

Ik reageer veelal vanuit mijn eigen ervaringen en probeer de lotgenoten tips en adviezen mee te geven. Daarnaast ben ik iedere week een dag op kantoor, waar ik mailtjes en telefoontjes beantwoord en bestellingen verwerk.

Self Injury Awareness Day 

Momenteel ben ik bezig met het organiseren van een flashmob op 1 maart, de internationale Self Injury Awareness Day. Het doel hiervan is om met een groot aantal deelnemers letterlijk stil te staan bij zelfbeschadiging.

Het contact met lotgenoten, het geven van adviezen, of om soms gewoon even een luisterend oor te zijn geven me veel voldoening. Omdat ik zelf langdurig geworsteld heb met zelfbeschadiging, en weet hoe moeilijk en eenzaam deze strijd kan zijn, doet het me goed om anderen hierin te kunnen ondersteunen.

Opleiding

Naast de LSZ volg ik een SPW-opleiding, en zit ik bijna in mijn examenjaar. Daarnaast loop ik stage bij een jongerenorganisatie, voor jongeren met ernstige gedragsproblemen. Ook tijdens mijn stage wordt ik zo nu en dan geconfronteerd met zelfbeschadiging. "